Україна закінчила Олімпіаду з найгіршим результатом за всю історію своєї «незалежності»

Олімпійська збірна України поставила власний антирекорд в Ріо: вперше країна завоювала так мало медалей, серед яких тільки дві – золоті.

На офіційному сайті XXXI Олімпійських літніх ігор 2016 року в Ріо-де-Жанейро відзначається, що Україна в 2016 році показала найгірший результат в порівнянні з виступами в попередні роки. Збірна країни встановила власний антирекорд в трьох основних категоріях: загальна кількість медалей, кількість золотих серед них і місце в підсумковому медальному заліку.

Українські олімпійці привезли з Ріо всього 11 медалей, серед яких тільки дві – золоті. Останні – заслуга спортсмена Олега Верняева з його виступом на брусах, а також каноніста Юрія Чебана. П’ятьма срібними медалями поповнили колекцію той же Верняєв, а також стрілок Андрій Куліш, жіноча збірна з фехтування на шаблях, спортсмен в сучасному п’ятиборстві Павло Тимощенко і борець у вільному стилі Жан Беленюк. Чотири бронзи – заслуга шаблістки Ольги Харлан, гімнастки Ганни Різатдінової каноїстів Тараса Міщука і Дмитра Янчука, а також стрибуна у висоту Богдана Бондаренка.

В кінцевому медальному заліку Україна посіла 31 місце. До цього найнижчим щаблем, який коли-небудь займала в заліку збірна країни, був 21-ий на Олімпіаді-2000 в Сіетлі (США).

Показово, що перший олімпійський старт України як самостійної збірної — в Атланті у 1996 році — виявився набагато успішнішим. Тоді українські спортсмени, професійне зростання і забезпечення яких припали ще на часи Радянського Союзу, змогли завоювати 9 золотих, 2 срібні і 12 бронзових медалей.

Беззаперечним переможцем медального заліку XXXI Олімпійських літніх ігор стала збірна США, яка взяла 121 медаль – 46 золотих, 37 срібних та 38 бронзових. Друге місце посіла Великобританія, у неї 67 медалей, у тому числі 27 золотих, 23 срібних і 17 бронзових. На третій позиції медального заліку завершив змагання Китай, який зібрав 70 медалей, включаючи 26 золотих, 18 срібних і 26 бронзових.

Російська збірна, до якої були застосовані міжнародні дискваліфікаційні санкції, з-за відсутності на олімпіаді всіх легкоатлетів, важкоатлетів і ряду представників інших спортивних федерацій, тим не менш зуміла показати високу результативність, посівши у підсумку четверте місце. У збірної Росії 56 медалей, включаючи 19 золотих, 18 срібних і 19 бронзових.