Українці виграли Чемпіонат світу з ракетомодельного спорту

Цього року Україна вперше приймала чемпіонат світу з ракетомодельного спорту. Змагання тривали на полігоні неподалік Львова з 22 до 30 серпня. Всього у змаганнях брали участь конструктори з 19 країн світу.

Спортсмени запускали у повітря зроблені власноруч ракети, які судді оцінювали за зовнішнім виглядом, технічними характеристиками, висотою польотів, тривалістю перебування у повітрі та якістю приземлення. Найскладнішим класом змагань вважається запуск точних копій справжніх ракет, які мають повторювати не лише їхні елементи конструкції, а й етапи старту.

Команду – абсолютного чемпіона світу визначали за загальною кількістю медалей. Українській збірній вдалося стати переможцем одразу у трьох класах змагань: S1B на висоту польотів моделей, S9A на тривалість польоту та S5C – моделі-копії змагалися і у ступені деталізації, і у висоті польоту.

В індивідуальних заліках українським ракетомоделістам вдалося вибороти три срібні та дві бронзові медалі: «срібло» є у Олександра Сінєліцего, Кирила Проценка та Миколи Пушкаря. «Бронза» дісталася Сидоренку Віталію та Шуляку Сергію.

У загальнокомандному заліку збірних юніорів призові місця розподілилися таким чином: 1 місце – Словаччина, 2 місце – Польща, 3 місце – Китай. Українські молоді спортсмени посіли четверту сходинку.

Нагадаємо, у минулому 2015 році збірна України з ракетомоделювання у командному заліку стала абсолютним чемпіоном Європи, завоювавши 27 медалей: 14 золотих, 6 срібних та 7 бронзових.